Kontakta Falbygdens museum

Välkommen att höra av dig till oss!

0515-88 50 50
museet@falkoping.se

Besöksadress: S:t Olofsgatan 23, Falköping

Personal

Elinor Karlsson
Avdelningschef
0515-88 67 61, 073-270 12 54
elinor.karlsson@falkoping.se

Ida Feltzin
Museipedagog/Kultursamordnare
0515-88 67 65
ida.feltzin@falkoping.se

Elisabet Frick
Resurs
0515-88 67 67
elisabet.frick@falkoping.se

Cecilia Jensen
Museipedagog/Arkeolog
0515-88 50 53
cecilia.jensen@falkoping.se

Jonas Källman
Assistent - administratör av system och teknik, foto
0515-88 50 65
jonas.kallman@falkoping.se

Chatrine Ljungqvist
Antikvarie - föremål och samlingar
0515-88 50 57
chatrine.ljungqvist@falkoping.se

Lena Persson
Assistent - utställningskoordinator, reception, arkiv och foto
0515-88 50 52
lena.persson@falkoping.se

Jonas Åkerhage
Vaktmästare
072-205 73 81
jonas.akerhage@falkoping.se