Sammanträdesdagar för kommunfullmäktige och nämnder

Barn- och utbildningsnämnden

Nämnd 2023 (klockan 8.15)

  • 24 januari
  • 21 februari
  • 21 mars
  • 25 april
  • 23 maj (heldag)
  • 20 juni
  • 29 augusti
  • 26 september
  • 24 oktober (heldag)
  • 21 november
  • 19 december

Arbetsutskott 2023 (klockan 8.15)

  • 10 januari (presidiemöte)
  • 6 februari
  • 7 mars
  • 11 april
  • 10 maj
  • 7 juni (obs! onsdag)
  • 15 augusti
  • 12 september
  • 10 oktober
  • 7 november
  • 5 december

Byggnadsnämnden

Nämnd 2023 (klockan 13:15)

  • 25 januari
  • 22 februari
  • 22 mars
  • 19 april
  • 24 maj
  • 21 juni
  • 23 augusti
  • 20 september
  • 25 oktober
  • 22 november
  • 20 december

Arbetsutskott 2023 (klockan 13:15)

  • 8 februari
  • 8 mars
  • 5 april
  • 3 maj
  • 7 Juni
  • 9 augusti
  • 6 september
  • 11 oktober
  • 8 november
  • 6 december

Kommunfullmäktige

Sammanträdesdagar 2023

  • Måndag 30 januari, klockan 18.30
  • Måndag 27 mars, klockan 18:30
  • Måndag 24 april, klockan 17.00
  • Måndag 29 maj, klockan 18.30
  • Måndag 26 juni, klockan 18.30
  • Måndag 28 augusti, klockan 18.30
  • Måndag 25 september, klockan 18.30
  • Måndag 30 oktober, klockan 09.00
  • Måndag 27 november, klockan 17.00

Kommunstyrelsen

Sammanträdesdagar 2023

  • 18 januari, klockan 13.00
  • 15 februari, klockan 13.00
  • 15 mars, klockan 13.00
  • 12 april, klockan 13.00
  • 10 maj, klockan 13.00
  • 14 juni, klockan 13.00
  • 16 augusti, klockan 13.00
  • 13 september, klockan 13.00
  • 18 oktober, klockan 13.00
  • 15 november, klockan 13.00

Kommunstyrelsens arbetsutskott

Sammanträdesdagar 2023

  • 1 februari, klockan 9.00
  • 1 mars, klockan 13.00
  • 29 mars, klockan 9.00
  • 26 april, klockan 13.00
  • 31 maj, klockan 9.00
  • 28 juni, klockan 13.00
  • 33 augusti, klockan 9.00
  • 4 oktober, klockan 13.00
  • 1 november, klockan 9.00
  • 13 december, klockan 13.00

Kommunstyrelsens utskott för social hållbarhet

Sammanträdesdagar 2023 (klockan 9.00)

  • 2 februari
  • 30 mars
  • 1 juni
  • 5 oktober
  • 2 november
  • 14 december

Kompetens- och arbetslivsnämnden

Nämnd 2023 (klockan 8.30)

  • 8 februari
  • 15 mars
  • 12 april
  • 24 maj
  • 14 juni
  • 23 augusti
  • 20 september
  • 18 oktober
  • 22 november
  • 13 december

Arbetsutskott 2023 (klockan 8.00)

  • 25 januari
  • 1 mars
  • 29 mars
  • 10 maj
  • 31 maj
  • 6 september
  • 4 oktober
  • 8 november
  • 29 november

Kultur- och fritidsnämnden

Nämnd 2023 (klockan 13.15)

  • 24 januari
  • 7 mars
  • 18 april – heldag
  • 30 maj
  • 20 juni
  • 22 augusti
  • 26 september
  • 24 oktober - heldag
  • 21 november
  • 12 december

Arbetsutskott 2023 (klockan 13.15)

  • 10 januari - presidiemöte
  • 21 februari
  • 28 mars
  • 16 maj
  • 7 juni
  • 15 augusti
  • 12 september
  • 10 oktober
  • 7 november
  • 28 november

Nämnden för Samhällsskydd Mellersta Skaraborg

Nämnd 2023 (klockan 13.00)

  • 2 mars, brandstationen Tidaholm
  • 25 maj, brandstationen Skara
  • 21 september, brandstationen Götene
  • 7 december, brandstationen Falköping

Sammanträde SMS Presidie 2023 (klockan 08.30 brandstationen Falköping)

  • 16 februari
  • 11 maj
  • 7 september
  • 23 november

Socialnämnden

Nämnd 2023

  • 4 januari
  • 25 januari
  • 22 februari
  • 29 mars (heldag)
  • 26 april
  • 24 maj
  • 21 juni
  • 30 augusti
  • 27 september
  • 25 oktober
  • 22 november
  • 13 december

Arbetsutskott 2023

  • 11 januari
  • 18 januari
  • 8 februari
  • 15 februari
  • 1 mars
  • 22 mars
  • 5 april
  • 19 april
  • 3 maj
  • 17 maj
  • 31 maj
  • 14 juni
  • 28 juni
  • 26 juli
  • 9 augusti
  • 23 augusti
  • 6 september
  • 20 september
  • 4 oktober
  • 18 oktober
  • 1 november
  • 15 november
  • 29 november
  • 6 december
  • 20 december
  •