Fritidsgårdar

Vi arbetar hela tiden med att utveckla fritidsgården på ett medvetet sätt. Vi är medlemmar i ett nätverk som står för kvalitet och kompetens i samverkan och jobbar med ungdomars delaktighet och inflytande. Vi jobbar aktivt med att ge ungdomar möjlighet att växa och att erbjuda en trygg miljö.

Den öppna ungdomsverksamheten bedrivs på Vartofta, Kinnarps, Gudhems, Stenstorps, Floby fritidsgård samt Ungdomens hus. Följ din fritidsgård på Instagram så håller du koll på vad som händer!

Häng också med oss på vår digitala mötesplats på Discord! Länk till annan webbplats. Har du tips och tankar kring vad du vill ska hända på denna, tveka inte på att höra av er!

Floby fritidsgård

Öppettider

Onsdagar kl. 15-21
Fredagar 15-22
(För årskurs 6 gäller kl. 15-19)

Adress

Flobys fritidsgård ligger i skolans högstadium.
Kungsgatan 32, Floby

Floby fritidsgård finns på Instagram Länk till annan webbplats..

Kontakt

Johanna Dahl
0515-88 54 94
johanna.dahl@falkoping.se

Kasper Abrahamsson
076-495 48 58
kasper.abrahamsson@falkoping.se

Gudhems fritidsgård

Öppettider

Tisdagar 16.30-21

Adress

Klostervägen 24, Gudhem

Gudhems fritidsgård finns på Instagram. Länk till annan webbplats.

Kontakt

Julia Frykenmo
julia.frykenmo@falkoping.se

Kinnarps fritidsgård

Öppettider

Tisdagar kl. 15.30-21

Adress

 Kinneveds Kyrka, 521 93 Falköping

Kinnarps fritidsgård finns på Instagram Länk till annan webbplats..

Kontakt

Joel Sundberg
076-116 25 63
joel.sundberg@falkoping.se

Kasper Abrahamsson
076-495 48 58
kasper.abrahamsson@falkoping.se

Stenstorps fritidsgård

Öppettider

Onsdagar kl. 15.30-21
Fredagar kl. 15-22

Adress

Stenstorps fritidsgård ligger i Gustaf Dalénskolan. Brunnhemsvägen 24, Stenstorp.

Stenstorps fritidsgård finns på Instagram. Länk till annan webbplats.

Kontakt

Joel Sundberg
076-116 25 63
joel.sundberg@falkoping.se

Alicia Svensson
alicia.svensson@falkoping.se
070-283 09 18

Ungdomens Hus Falköping

Öppettider

Tisdagar, onsdagar och torsdagar kl. 15-21

Adress

Odengatan 41, Odenhallen

Ungdomens Hus finns på Instagram. Länk till annan webbplats.

Kontakt

Johanna Dahl
0515-88 54 94
johanna.dahl@falkoping.se

Joel Sundberg
076-116 25 63
joel.sundberg@falkoping.se

Tilo Ceesay Emblason
tilo.ceesayemblason@falkoping.se

Rafal Osmanovic
076-116 13 08
rafal.osmanovic@falkoping.se

Thea Bittkau
073-867 60 45
thea.bittkau@falkoping.se

Vartofta fritidsgård

Öppettider

Måndagar kl. 15-21

Adress

Vartoftas fritidsgård ligger i samlingslokalen.
Lokalgatan 2, Vartofta

Vartofta fritidsgård finns på Instagram. Länk till annan webbplats.

Kontakt

Rafal Osmanovic
076-116 13 08
rafal.osmanovic@falkoping.se