Kontakta oss

Telefon: 0515-88 50 00
E-post: HRavdelningen@falkoping.se

Besöksadress: Stadshuset, S:t Sigfridsgatan 9, 521 81 Falköping

Håll dig uppdaterad via sociala medier

Följ oss gärna på Instagram Länk till annan webbplats. och Linkedin Länk till annan webbplats..

Fackliga kontaktpersoner

AkademikerAlliansen

Akavia, SRAT, DIK, Sveriges Arkitekter, Sveriges Ingenjörer och Sveriges Psykologförbund

Monica Busk
monica.busk@falkoping.se

Fysioterapeuterna

Helena Andersson
fysioterapeuterna@falkoping.se

Kommunal

Expeditionen
kommunal@falkoping.se
0515-88 56 05

Ledarna

Kontakta central organisation

Lärarförbundet

Hanna Filipsson
hanna.filipsson@falkoping.se
0515-88 53 90

Lina Thordson
lina.thordson@falkoping.se
0515-88 53 90

Lärarnas Riksförbund

Zora Bergström
zora.bergstrom@falkoping.se
0702-19 40 13

Maria Karlsson
maria.s.karlsson@falkoping.se
0709-72 00 41

Skolledarförbundet

Monica Carlgren
monica.carlgren@falkoping.se

SSR

Katrin Skatt Gåvertsson
katrin.skattgavertsson@falkoping.se

Sveriges Arbetsterapeuter

Emmelie Cavalli-Björkman
arbetsterapeuterna@falkoping.se

Vision

Kristina Leijon
vision@falkoping.se
0515-88 51 76

Vårdförbundet

Jennifer Land
vardforbundet@falkoping.se

Till de förbund där telefonnummer inte anges, kontakta kommunens växel 0515-88 50 00