5. 7-9 Floby

Kontaktuppgifter till lärarna 

 

Telefonnummer till arbetsrum Språklärare: 0515- 88 65 73 

Telefonnummer till arbetsrum Ma/No/So: 0515- 88 65 70

Telefonnummer till arbetsrum Estetiska ämnen: 0515- 88 65 71


 

Alice
Krantz

Mentor
9a


Ma/NO/Tk

alice.krantz@falkoping.se

Gösta
Hedegård

Mentor
9a


Sv/Eng

gösta.hedegard@edu.falkoping.se

Constance

Inju Viklund

Mentor
9b

Eng/Fra

constance.tendoh@falkoping.se

David
Enocksson

Mentor
9b

Träslöjd

david.enocksson@edu.falkoping.se

Martin
Fogelström

Mentor
7a

Idrott/hälsa

martin.fogelstrom@falkoping.se

Christiane
Uhle

Mentor
7a

Tyska/Sva/sv

christiane.uhle@falkoping.se

Louice
Norling

Mentor
7b

Sv/Eng

louice.norling@edu.falkoping.se

Annelie
Svensson

Mentor
7b

Hkk

annelie.svensson@edu.falkoping.se

Inger
Fronth

Mentor
8a

Textilslöjd

inger.fronth@edu.falkoping.se

Torbjörn
Midnäs

Mentor
8a

SO

torbjorn.midnas@edu.falkoping.se

Pia

Josefsson

Mentor
8b

Bild

pia.josefsson@falkoping.se

Thomas
Westerlund

Mentor
8b

Ma/NO/Tk

thomas.westerlund@falkoping.se

Mårten
Westin


Musiklärare

marten.westin@falkoping.se

Maja
Estebanez Liljestierna


Spanska

marialuisa.estebanez@falkoping.se

Petra Lindberg



Speciallärare

petra.lindberg@edu.falkoping.se

Jessica Thunander


Sv/Eng/Re

jessica.thunander@falkoping.se

Tarek Alhamad


Modersmålslärare

tarek.alhamad@falkoping.se

Ismail Hassan


Modermålslärare

ismail.hassan@falkoping.se