3. F-6 Floby

Kontaktuppgifter till lärarna


Telefonnummer till arbetsrummet: 0515- 88 65 69


Sofia Ekberg

Lärare förskoleklass

Förskollärare

sofia.ekberg@edu.falkoping.se

Birgitta Romlén

Lärare förskoleklass

Förskollärare

birgitta.romlen@edu.falkoping.se

Camilla Gustafsson

Klasslärare 2a

Lärare svenska/matematik/NO

camilla.henriksson@edu.falkoping.se

Ramona Andersson

Klasslärare 1a

Lärare svenska/SO

ramona.andersson@edu.falkoping.se

Marie Andersson

Klasslärare 1b

Lärare svenska/SO

marie.e.andersson@edu.falkoping.se

Evelina Hållander

Klasslärare 4b

Lärare matematik/NO

evelina.hallander@edu.falkoping.se

Helena Karlsson

Klasslärare 5a

Lärare svenska/matematik/NO/svenska

helena.karlsson@edu.falkoping.se

Anna Gustafsson

Klasslärare 3a

Lärare matematik/NO/musik

anna.gustafsson@edu.falkoping.se

Ingrid Johansson

Klasslärare 6a

Lärare svenska/SO/engelska

ingrid.johansson@edu.falkoping.se

Katarina Lundgren

Klasslärare 4a

Lärare svenska/SO/engelska

katarina.bjork@falkoping.se

Malin
Ström Kwok

Klasslärare 5b

Lärare idrott/svenska/SO/engelska

malin.stromkwok@falkoping.se

Ann-Sofi Johansson

 

Lärare special

ann-sofi.johansson@edu.falkoping.se

Jane
Drageus

 

Lärare sva

jane.drageus@edu.falkoping.se

Ismail Hassan

Modersmålslärare

Studiehandledare och Modersmålslärare i somaliska

ismail.hassan@falkoping.se

Mårten Westin

 

Lärare musik

marten.westin@falkoping.se

Maja Estébanez- Liljestierna

elevassistent, 1a


marialuisa.estebanez@falkoping.se

Lotta Torstensson

 

Resurs

 ann-charlotte.thorstensson@edu.falkoping.se

Louise Elofsson


Elevassistent

louise.elofsson@falkoping.se

Moa Blomgren

Resurslärare 2a


moa.blomgren@falkoping.se

Tarek Alhamad

 

Studiehandledare och Modersmålslärare i arabiskatarek.alhamad@falkoping.se